ليست کتاب‌های تربیت کودکان و نوجوانان

1- كتاب “چگونه صحبت کنیم تا کودکان گوش کنند و چگونه گوش کنیم تا کودکان صحبت کنند”

نویسنده:

ادل فابر – الین مازلیش

مترجم:

مریم داداش زاده – لیلی کامیاب

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1397

تعداد صفحه:

400

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

40000 تومان

خلاصه كتاب

2- كتاب “درمان والدین نوجوانان مشکل آفرین”

نویسنده:

دکتر جروم دی. لوین

مترجم:

دکتر مسعود فضیلت پور – سید امید حسینی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1397

تعداد صفحه:

88

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

8000 تومان

خلاصه كتاب

3- كتاب “پرورش مهارت های اجتماعی، هیجانی و رفتاری کودکان”

نویسنده:

ماریانا کِسوتی

مترجم:

زهره دهقانی – دکتر محسن دهقانی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1396

تعداد صفحه:

168

قطع:

رحلی

قیمت نهایی:

20000 تومان

خلاصه كتاب

آموزش مهارت‌های اجتماعی، هیجانی و رفتاری به دانش آموزان ابتدایی و متوسطه هیچ وقت با اهمیت‌تر از امروز نبوده است. دستور کار برنامه «همه کودکان مهم هستند»: تغییر به نفع کودکان، بر بهباشی همه کودکان زیر 19 سال تاکید می‌کند. هدف آن بهبود زندگی کودکان و خانواده‌های آنها با ارائه برنامه‌ای است که پنج هدف یا نتیجه را در بر دارد، نتایجی که برای بیشتر کودکان مهم‌اند. جزییات این پنج نتیجه عبارت است از:

  • سالم بمانید.
  • ایمن بمانید.
  • لذت و کامیابی.
  • همکاری مثبتی داشته باشند.
  • دستیابی به بهباشی اقتصادی.

هدف این کتاب کمک به کودکان برای برقراری روابط مثبت و پایدار، مدیریت هیجان‌های خویش، افکار و رفتارها، ایستادگی برای حقوق خود و تعرض نکردن به حقوق دیگران، احترام به ارزش‌ها و عقاید دیگران، همکاری در کار، حل اختلاف، حل مسئله به تنهایی یا با دیگران، توانایی همدلی با دیگران، داشتن انگیزه شخصی، یادگیرنده‌ای موفق و تاثیرگذار شدن و توانمند شدن برای ارتقای وضعیت آرام و خوش بینانه برای رسیدن به اهداف، خلاص شدن از مشکلات و پایداری در سختی‌ها است.

این کتاب بر یادگیری و استفاده از مهارت‌های اجتماعی  و ابرازگر بودن، به حداکثر رساندن توان فردی و نیز مدیریت کردن تردیدها نسبت به خود، عزت نفس پایین و هیجان‌هایی که مزاحم روابط و پیشرفت زندگی هستند، تاکید  می‌کند.

4- كتاب “بچه‌های کار آفرین کارآفرینان جوان با ایده‌های بزرگ”

نویسنده:

آدام تورن – متیو تورن

مترجم:

مرجان فرجی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1396

تعداد صفحه:

88

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

7000 تومان

خلاصه كتاب

هیچ می‌دانید که شغل بسیاری از بزرگترها با شغل مورد نظرشان در دوران کودکی از زمین تا آسمان فرق می‌کند؟ گاه دلیلش این است که وقتی بزرگ شدند، تغییر عقیده داده‌اند. اما دلیل دیگرش این است که طرح و نقشه‌ای در سر نداشتند که به تحقق آرزوهایشان کمک کند.

کتاب حاضر به این کار کمک می‌کند و مسیری هیجان‌انگیز برای پول درآوردن پیش پایت می‌گذارد تا بتوانی از همین حالا برای خودت پول در بیاوری.

درست است! هیچ مجبور نیستی صبر کنی تا وقتی بزرگ شدی از دنیای تجارت و پول درآوردن سر در بیاوری. در حقیقت، هر چقدر زودتر درباره کار و کاسبی بیاموزی، آسان‌تر می‌توانی تصمیم بگیری که در بزرگسالی می‌خواهی چه کاره شوی.

خب، حالا راه موثر برای پول درآوردن چیست؟ کارآفرین شدن

اما اگر نمی‌دانی به چه کسی می‌گویند کارآفرین، هیچ نگران نباش. ما همه را برایت توضیح می‌دهیم و نشانت می‌دهیم چقدر کارآفرینی جالب و سرگرم کننده است!

5- كتاب “قصه درمانی و اثرات تربیتی آن”

نویسنده:

نسرین گودرزی

مترجم:

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1396

تعداد صفحه:

160

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

12000 تومان

خلاصه كتاب

قصه گویی زبانی است که با ذات بشر همخوانی دارد، برای کودکان شادی آفرین است و دستیابی به تجربه‌های تازه و برخوردار شدن از لذت دانایی و اشتیاق به یادگیری را به همراه دارد، و در نهایت، راهی برای تربیت بهتر آنها است. قصه‌ها آیینه عبرت‌اند و گوهرهای پند و صداقت و سرانجام دانایی را در متن خود جای می‌دهند و جذابیت فراوان آنها سبب می‌شود کودکان دوست دار قصه‌ها شوند.

بر ما والدین است که با قدرت، درست زندگی کردن را به فرزندانمان بیاموزیم، نه فقط زندگی کردن را.

در این کتاب سعی شده است اطلاعاتی مهم و کلیدی درباره قصه و قصه گویی، انواع قصه، اهمیت و اهداف آن، پیشینه قصه گویی و قصه درمانی، همچنین ویژگی‌های قصه گویی و آداب و نحوه قصه گویی را بیان کنیم. تلاش کردیم چارچوبی ارائه دهیم که با استفاده از آن کودکانی که مشکلاتی همچون کمرویی، اضطراب و افسردگی، اختلالات سلوک، ناخن جویدن، شب ادراری و انواع دیگر اختلالات روان شناختی دارند با کمک قصه‌های خاص، این اختلالات، قدم به قدم به صورت گروهی و انفرادی، درمان شوند.

6- كتاب “50 کار ساده ای که بچه ها می توانند برای نجات زمین انجام دهند”

نویسنده:

گروه فعالان زمین

مترجم:

مرجان فرجی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1396

تعداد صفحه:

227

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

18000 تومان

خلاصه كتاب

خیلی کارها هست که بزرگ‌تر اجازه بدهند، در حالی که برای بچه‌ها ممنوع است. مثلا بیدار ماندن تا پاسی از شب، پوشیدن لباس آستین کوتاه در هوای بارانی، و خوردن شکلات به جای شام! این فهرست تمامی ندارد. اما یک کار مهم هست که هم بزرگسال‌ها و هم بچه‌ها در هر سن و سالی می‌توانند انجام بدهند: مراقبت از سیاره‌ای که روی آن زندگی می‌کنیم.

تعجب کردید؟ شاید فکر کنید محافظت از محیط زیست به قدری مهم است که از عهده بچه ‌ا بر نمی‌آید، اما این طور نیست. اگر بخواهید از آلودگی‌ها کم کنید یا جلو انقراض گونه‌ای از حیوانات را بگیرید یا به حفاظت از جنگل کمک کنید، قطعا هیچ محدودیتی جلودارتان نیست! راه‌های جالب و سرگرم‌کننده‌ای وجود دارد که به کمک آنها می‌توان وضعیت کره زمین را، فقط با جایگزین کردن چند چیز در خانه یا تغییر دادن یکی دو عادت، خیلی بهتر کرد.

این کتاب برای شما بچه‌هایی که می‌خواهید دقیقا بدانید چه کاری از شما ساخته است، راهنمای فوق‌العاده ای است! کتابی پر از ایده‌ها و طرح‌های محشری که می‌توانید آنها را در خانه، مدرسه یا محله‌تان اجرا کنید.

7- كتاب “50 کار خطرناکی که باید اجازه داد بچه ها انجام دهند”

نویسنده:

گِوِر تولی – جودی اشپیگلر

مترجم:

مرجان فرجی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1396

تعداد صفحه:

232

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

18000 تومان

خلاصه كتاب

شاید بگویید کارهایی که در این کتاب توصیه می‌شود برای بچه‌ها یا هر کس دیگری خیلی خطرناک است. اما بنده معتقدم که دست نزدن به این جور کارها از دست زدن به آنها برای خود و جامعه ما خطرناک‌تر است. با این فعالیت‌ها راه‌های واقعی برای مواجهه اولین بار با پدیده‌ها پیش رو قرار می‌گیرد، فرصت برای نظارت محتاطانه فراهم می‌شود، و پرسش‌های جدیدی در ذهن به وجود می‌آید. 

ولی ما در این کتاب از این نوع فعالیت‌ها و راهنمایی‌ها برای تربیت افراد پرسشگر، کنجکاو، آزمایشگر و متفکر حمایت می‌کنیم. این ابزارها کودکان ما را به اعضای کنجکاو اجتماع تبدیل و زیربنای پرورش نسل بعدی مخترعان، نوآوران، و رهبران ما را پی‌ریزی می‌کند. بنابراین، همه از کوچک و بزرگ، با تجربه و بی‌تجربه، را تشویق می‌کنم که تک تک فعالیت‌های این کتاب را امتحان کنند.

چه بسا چیزهای آشنا را از زاویه غیرآشنایی تجربه کنید و پیش از تصمیم‌گیری درباره هر چیزی، صحبت‌هایی را که پیش‌تر از این و آن شنیده‌اید، مورد تردید قرار دهید و این ظرفیت را در خود به وجود آورید که قبل از اینکه به خود بگویید، نمی‌دانم چه طوری انجامش دهم، ابتدا امتحانش کنید. 

بروید آستین‌ها را بالا بزنید و وارد گود شوید، که نخستین کار خطرناک از همه سخت‌تر است.

8- كتاب “کودک جهان”

نویسنده:

سوزان میکلین استیونسون

مترجم:

آزاده ابوطالبی شکور – سینا شیرازی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1395

تعداد صفحه:

176

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

12000 تومان

خلاصه كتاب

مونته سوری معتقد بود که یادگیری ذاتا با رشد کودک در ارتباط است و از کودکی با کودک دیگر تفاوت دارد. یادگیری را باید از بدو تولد آغاز کرد و برای کودک، محیط و شرایط یادگیری را فراهم نمود. در مدارس مونته سوری سراسر دنیا فرصت‌هایی برای حل مسئله به کودکان داده می‌شود و به توسعه مهارت‌های زندگی و تحصیلی آنها توجهی خاص می‌شود، اما به این روش در ایران بسیار کم پرداخته شده است و اولیا و مربیان به دلیل آگاهی کم از این روش نمی‌توانند نظارت لازم جهت اجرای دقیق آن را داشته باشند. کتاب کودک جهان که با نظارت مستقیم انجمن مونته سوری جهان تهیه شده و جوایز بزرگ آموزشی را از آن خود کرده است، به عزیزان این امکان را می‌دهد که به صورت مختصر و با زبانی راحت و روان این روش را بشناسند و آن را به عنوان روشی آموزشی برای کودکان خود انتخاب کنند. همچنین با ارائه راهکارهایی به مربیان، ایشان را به شناخت و استفاده از این روش ترغیب می‌نماید.

9- كتاب “نوجوان دیجیتالی”

نویسنده:

گوستاو اس. مش – ایلان تلمود

مترجم:

دکتر اسماعیل سعدی پور (بیابانگرد)- مینا آذرنوش

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول – 1393

تعداد صفحه:

216

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

11000 تومان

خلاصه كتاب

در این محصول، اثرهای اجتماعی نفوذ سریع فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات در جوامع غربی بر نوجوانان توصیف می‌شود. در بیشتر کشورهای غربی، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در خانه و محیط کار بسیار عادی شده است. این فناوری‌ها به صورت جزئی از زندگی روزمره بسیاری از افراد در آمده‌اند، نه به صورت یک فعالیت جدید یا غیرعادی، بلکه بعنوان ابزاری برای طی کردن در راه‌های جدید برای انجام فعالیت‌های عادی.

10- كتاب “موفقیت در تربیت فرزندان با رویکردی عقلانی – عاطفی، الیس”

نویسنده:

پل هاگ

مترجم:

حسین صیفوریان – محمد طاهر ریاضی ارسی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

چهارم- 1393

تعداد صفحه:

268

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

14000 تومان

خلاصه كتاب

همه والدین می‌خواهند فرزندانی شاداب، سرزنده و دارای اعتماد به نفس تربیت کنند، اما تمامی آنها در دستیابی به این هدف موفق نمی‌شوند…

بسیاری از والدین، در وهله‌هایی، برای تربیت فرزندان خود به جستجوی کمک بر می‌آیند. با مطالعه این کتاب خواهید دید که نویسنده آن، دکتر هاک، با مشکلاتی که عموما والدین با فرزندان خود پیدا می‌کنند، به خوبی آشناست.

نویسنده، بر اساس نظریه روان درمانی عقلانی- عاطفی آلبرت الیس، نمونه‌های بسیاری از موقعیت‌های مختلف را ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که این نظریه، در عمل کارساز و مؤثر است.

از دیگر مزایای این کتاب آن است که بسیار ساده و قابل فهم نوشته شده، به صورتی که آن را با علاقه و شگفتی مطالعه می‌کنید و همواره به مطالب آن مراجعه خواهید کرد.

11- كتاب “هر کودکی می تواند خوابیدن بیاموزد”

نویسنده:

آنت کاست زان – هارتمونت مورگن روث

مترجم:

شیده کرمانشاهانی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

دوم- 1388

تعداد صفحه:

176

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

8000 تومان

خلاصه كتاب

بیداری‌ها و بی‌خوابی‌های شبانة كودكان، باعث فشار عصبی در والدین آنها می‌گردد. تمام اعضای خانواده و حتی رابطة بین والدین و فرزند، تحت تأثیر این بدخوابی‌ها قرار می‌گیرند. این كتاب شامل روش‌های كمكی، مثال‌های فراوان و نكته‌های بسیاری است كه به شما در جلوگیری از مشكلات خواب و در صورت بروز، درمان این مشكلات كمك می‌كند و هدف اصلی آن، مطرح ساختن برنامة درمان مشكلات خواب در كودكان است.

12- كتاب “هر کودکی می تواند رفتار صحیح را بیاموزد”

نویسنده:

آنت کاست زان

مترجم:

شیده کرمانشاهانی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

چهارم- 1391

تعداد صفحه:

168

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

8000 تومان

خلاصه كتاب

بی‌تردید ما به فرزندان دلبند خود بسیار عشق می‌ورزیم و خواستار تربیت سازنده‌ای برای آن‌ها هستیم. اما گاه فرزندان ما با آگاهی از اینكه چگونه می‌توانند به اهداف خود برسند ما را بازی می‌دهند. در واقع آن‌ها با رفتارهایی كه در پیش می‌گیرند ما را اسیر خود می‌كنند و چاره‌ای جز پیروی از خواسته‌شان، برای ما باقی نمی‌گذارند و هرگاه عصبانی می شویم و عكس‌العملی نشان می‌دهیم تنها باعث می‌شویم كه وضعیت موجود بدتر شود.
در كتاب هر كودكی می‌تواند رفتار صحیح را بیاموزد، راهنمایی‌هایی مثبت و موثر برای والدین ارائه شده تا اعضا خانواده بتوانند با یاری و احترام به یكدیگر، در مسیر آرامش و همكاری پیش بروند. در این كتاب، در زمینه آموزش والدین برای مقابله با رفتارهای كودكان از قبیل خودداری از رفتن به كودكستان، امتناع از مرتب كردن اتاق خود، خودداری از خوابیدن در تخت خود و مانند این‌ها روش‌های ساده و موثری مطرح شده است.

13- كتاب “قلدر تو سری خور و تماشاچی”

نویسنده:

باربارا کلوروسو

مترجم:

مرجان فرجی

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول- 1392

تعداد صفحه:

232

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

8800 تومان

خلاصه كتاب

قلدری مقوله‌ای مرتبط با مرگ و زندگی است، که آن را به قیمت به مخاطره انداختن جان کودکانمان نادیده می‌گیریم. بزرگسالان دیگر نمی‌توانند این خطر را کوچک و بی اهمیت جلوه دهند، سبک بشمارند، به آن بی‌اعتنا باشند یا آن را انکار کنند. ترس و نگرانی وجود هزاران کودکی را که هر روز به مدرسه می‌روند، لبریز کرده است. بسیاری از آنها خود را به مریضی می‌زنند تا در راه مدرسه، حیاط و توالت مدرسه هدف زخم زبان یا حمله واقع نشوند و عده‌ای دیگر نقشه می‌کشند که با تمارض و خانه‌نشینی از اذیت و آزار شدن در رختکن مدرسه در امان بمانند.

14- كتاب “راز موفقیت والدین خوشبخت”

نویسنده:

تریش مگی

مترجم:

لی لا لفظی

ناشر:

جوانه رشد

نوبت چاپ:

اول- 1392

تعداد صفحه:

144

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

9000 تومان

خلاصه كتاب

کتاب مشتمل بر پنج فصل است: شنیدن و آموختن، حمایت، مشارکت، برنامه‌ریزی، لذت و سرگرمی. هر فصل نیز شامل ده قسمت است و هر قسمت نیز با نقل قولی از بزرگان و ادیبان آغاز می‌شود. نویسنده در آغاز هر قسمت، مقدمه‌ای در موضوع مورد بحث مطرح و پس از آن، تجربه عینی و کاربردی خود را بیان می‌کند و در آخر هم نتیجه خویش را می‌آورد. در واقع، این کتاب اثری ارزشمند شامل 52 راهنمایی ساده ولی تأثیرگذار است. کتاب حاضر اثر نویسنده‌ای آمریکایی به نام خانم تریش مگی بوده که به زبان آلمانی برگردان شده است و شما اکنون ترجمه فارسی آن را در اختیار دارید.

15- كتاب “بهداشت بلوغ دختران”

نویسنده:

معصومه علی محمدیان

مترجم:

ناشر:

جوانه رشد

نوبت چاپ:

دوم- 1388

تعداد صفحه:

88

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

1400 تومان

خلاصه كتاب

در کتاب بهداشت بلوغ سعی شده است با توجه به ویژگی‌های جسمی و روحی دختران در دوره نوجوانی و بلوغ، در مورد ساختار دستگاه تناسلی، کارکرد آن، بهداشت دوران قاعدگی، تغذیه صحیح و مواد مورد نیاز این گروه سنی، و همچنین مشکلات شایع دختران در دوران نوجوانی و بلوغ از قبیل اختلالات قاعدگی، کم خونی کمبود آهن، درد هنگام قاعدگی در رحم یا پستان، ترشحات واژینال، جوش، و پرمویی، با بیانی ساده توضیح داده شود. مطالب کتاب برای مربیان مدارس، والدین، مجریان برنامه‌های بهداشتی، و دختران نوجوان و بالغ قابل استفاده است.

16- كتاب “اثر بازی‌های ویدیوئی و رایانه‌ای بر کودکان”

نویسنده:

بری گانتر

مترجم:

سید حسن پور عابدینی

ناشر:

جوانه رشد

نوبت چاپ:

چهارم- 1396

تعداد صفحه:

200

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

15000 تومان

خلاصه كتاب

محبوبیت روزافزون بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی، به ویژه در میان کودکان و نوجوانان، نگرانی از اثرهای زیانبار آنها را به دنبال داشته است. موضوع‌های خشونت‌آمیز و ماهیت تعاملی بسیاری از این بازی‌ها، زمینه‌ساز این باور شده که خشونت این گونه بازی‌ها، بیشتر از خشونت برنامه‌های تلویزیونی، بر رفتارهای ضد اجتماعی کودکان اثر می‌گذارد. به باور برخی دیگر از صاحب‌نظران، این بازی‌ها ماهیتی اعتیادآور دارد و پرداختن بیش از اندازه به بازی، از تماس‌های اجتماعی کودکان می‌کاهد و به تضعیف عملکرد آنان در مدرسه می‌انجامد. با این همه بازی‌های ویدیوئی تا چه اندازه ناخوشایند و زیانبار است؟ در ظاهر امر، دلایل روش شناختی استواری برای عدم پذیرش شواهد مربوط به تأثیر زیانبار این بازی‌ها وجود دارد. همچنین، نشانه‌های مثبتی در دست است که انجام بازی‌های ویدیوئی و رایانه‌ای می‌تواند توانایی‌های ذهنی ویژه‌ای را در کودکان ارتقا بخشد. در این کتاب، شواهد پژوهشی تازه‌ای که از سراسر جهان گردآوری شده، بررسی و نقد می‌شود و نویسنده می‌کوشد موضوع «اثر بازی‌های ویدیوئی و رایانه‌ای بر کودکان» را برای عموم خوانندگان مطرح سازد.

بری گانتر، نویسنده ی کتاب، استاد مطالعات روزنامه نگاری در دانشگاه شفیلد است.

17- كتاب “والدین و نوجوانان (چگونه با نوجوانان کنار بیاییم)”

نویسنده:

دان دینک میر و همکاران

مترجم:

مجید رئیس دانا

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

اول- 1393

تعداد صفحه:

278

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

19000 تومان

خلاصه كتاب

در این کتاب رویدادهایی مطرح شده که در هر جامعه‌ای به طور قطع پیش می‌آید؛ ولی بعضی جوامع به علت قبح عمل، از بیان آن چشم‌پوشی می‌کنند و چشمان خود را در برابر واقعیت می‌بندند تا آن را نبینند و چیزی از آن نشنوند.

یکی از این رویدادها، بیداری جنسی فرزندان در نوجوانی است. اگر نوجوانان در این سن، اطلاعات درستی در مورد تمایلات غریزی خود پیدا نکنند، ممکن است دچار عواقبی شوند که به هیچ وجه قابل جبران نباشد.

در این کتاب گاه با صحنه‌هایی روبرو می‌شویم که ممکن است خانواده‌ها از بیان و حتی خواندن آنها هم امتناع ورزند؛ ولی احتمال دارد هر یک از آنها در هر زمانی و در هر خانه‌ای اتفاق بیفتد. مثلاً فلان نوجوان با نوجوان دیگری از اقوام یا همسایگان در خانه تنها هستند که پدر و مادر سر می‌رسند و …

در این کتاب، ضمن شناسایی ویژگی‌های نوجوانان، مشکلاتی که ممکن است سر راه آنان قرار گیرد، مطرح شده است.

18- كتاب “والدین و فرزندان زیر شش سال”

نویسنده:

دان دینک میر

مترجم:

مجید رئیس دانا

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

چهارم- 1393

تعداد صفحه:

256

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

13000 تومان

خلاصه كتاب

اگر از شما بپرسند كه ”آیا در منزل شما نابغه‌ای زندگی می‌كند؟“ چه پاسخی می‌دهید؟ چنانچه فرزندی زیر شش سال دارید، او همان نابغه‌ای است كه توانسته است ظرف 5- 6 سال، راه رفتن، دویدن، بازی كردن، رقصیدن، غذاخوردن، لباس پوشیدن و فعالیت‌های نسبتاً مشكل مانند شنا كردن را بیاموزد. نابغة كوچك شما هزاران شیء در اطراف خود می‌شناسد. آنها را نام می‌برد و طرز كار آنها را می‌داند. این نابغه را كه مستعد است هر لحظه نكتة جدیدی یاد بگیرد، به حال خود رها نكنید. دائماً با اوصحبت كنید، برایش كتاب بخوانید، فیلم‌های مناسب برایش تهیه كنید و ترتیبی دهید كه نوارهای موسیقی را گوش كند. مهارت‌های بدنی مناسب سن او را به وی آموزش دهید، اخلاقیات، ارزش‌ها و رفتارهای اجتماعی معقول را در ذهن او جایگزین كنید. این كتاب، با همین هدف تدوین شده است.

19- كتاب “والدین موثر فرزند مسئول”

نویسنده:

دان دینک میر

مترجم:

مجید رئیس دانا

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

دهم- 1393

تعداد صفحه:

188

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

9000 تومان

خلاصه كتاب

كتاب ((والدین مؤثر فرزند مسئول)) به منظور راهنمایی والدین در رفتار با فرزندانشان تدوین شده، و در واقع درباره روابطی است كه در بالا از آن یاد كردیم. گاهی نیز نیم‌نگاهی به رابطه فرزندان با یكدیگر دارد، از آنجا كه در این كتاب عبارت‌های والدین مؤثر و فرزند مسئول پیوسته تكرار و در طول كتاب بر مسئولیت كودك و تاثیر اولیاء تاكید شده است.

20- كتاب “مشق بدون اشک”

نویسنده:

لی کانتر – دکتر لی هاسنر

مترجم:

مجید رئیس دانا

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

ششم- 1396

تعداد صفحه:

192

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

16000 تومان

خلاصه كتاب

هدف این كتاب آن است كه زمانی را كه صرف انجام تكالیف درسی بچه‌ها می‌كنید،‌ هم برای شما و هم برای آنها مثبت و موثر سازد. تكالیف درسی برای والدین فرصتی را فراهم می‌آورد تا در زمینه موفقیت فرزندانشان در مدرسه، به آنان كمك كنند و برای فرزندان شاید نخستین فرصتی باشد كه به آنها امكان دهد مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرند و از موفقیت امری مهم احساس رضایت كنند.

21- كتاب “مراقبت از نوجوانان”

نویسنده:

دونالد. اِی. گریدانوس

مترجم:

دکتر پوریا صرامی فروشانی – دکتر بزرگمهر مطهری

ناشر:

رشد

نوبت چاپ:

پنجم – 1396

تعداد صفحه:

408

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

33000 تومان

خلاصه كتاب

دوره نوجوانی ممكن است هم برای والدین و هم برای خود نوجوان‌ها دوره‌ای مشكل و سرشار از سردرگمی باشد. كتاب مراقبت از نوجوانان، مرجع كمابیش كاملی در زمینه دوره‌نوجوانی است. در این كتاب، انجمن طب اطفال آمریكا، با كمك تعداد زیادی از متخصصان خود، صحیح‌ترین اطلاعات را به زیانی ساده و راحت بیان كرده‌است تا به همه پدرها و مادرهای نوجوانان كمك كند كه بتوانند با مشكلات خاص این دوره، راحت‌تر كنار بیایند.
برخی از موضوعاتی كه در این كتاب به آن‌ها پرداخته شده، عبارتند از:
تغییرات جسمی و روانی زیادی كه در یك نوجوان رخ می‌دهند
روش ارتباط برقرار كردن با نوجوان‌ها: چگونه می‌توان سدهای میان والدین و نوجوان‌هایشان را در هم شكست
روش‌های افزایش انگیزه در نوجوان‌ها و ایجاد انضباط ضروری برای آنها
تمام مشكلات رایج در نوجوانی: از قبیل افسردگی، اعتیاد، اختلال‌های غذا خوردن، و مشكلات تحصیلی
بیماری‌های رایج دوره نوجوانی و بهترین روش برخورد با آنها: از حوادث ورزشی گرفته تا جوش غرور
این كتاب با وسعت موضوعات مورد بررسی، اعتبار علمی و صحبت مطالب خود، برای تمام پدران و مادرانی كه فرزند نوجوان دارند، یك مرجع ضروری و قابل اتكاست.

22- كتاب “راهنمای والدین در مشکلات یادگیری”

نویسنده:

پیتر وست وود

مترجم:

احمدرضا بیات، حبیب امانی ،محبوبه بیات

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1392

تعداد صفحه:

168

قطع:

رقعی

خلاصه كتاب

کتاب راهنمای والدین در مشکلات یادگیری به شما کمک خواهد کرد که فرزندتان را در امر یادگیری یاری دهید. این کتاب توضیحات روشنی را در رابطه با علل مرتبط با مشکلات یادگیری کودکان برای والدین فراهم می آورد و در بر گیرندۀ توصیه هایی کاربردی به زبان ساده برای کمک به کودکان در امر خواندن، نوشتن و ریاضیات است. این کتاب همچنین توضیح می دهد که چگونه روش های موثری که از گذشته به اثبات رسیده اند می توانند در شرایط تعلیم درون منزل نیز مانند مدرسه بکار گرفته شوند. در حالی که تاکید مطالب موجود در این کتاب بر کودکان معمولی مبتلا به مشکلات یادگیری است، با این وجود اظلاعات مهمی در رابطه با تدریس و کنترل کودکان دارای ناتوانی های ذهنی، فیزیکی، حسی و کودکان مبتلا به اوتیسم نیز فراهم آمده است. کتاب راهنمای والدین در مشکلات یادگیری پر از آدرس های اینترنتی برای دستیابی به برخی منابع اطلاعاتی و کتاب های مرجع است، که می توانید برای کمک به یادگیری فرزندانتان از آنها استفاده نمایید.

23- كتاب “مهارت های مقابله با افسردگی کودکان و نوجوانان”

نویسنده:

کارول فیتزپاتریک، جان شری

مترجم:

فاطمه نیکوئی، اکبر احمدی فرد

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

160

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

7000 تومان

خلاصه كتاب

افسردگی هیجانی‌ است که همگی ما به نحوی با آن آشنائیم، اما شکل آن در کودکان و نوجوانان بسیار متفاوت با بزرگسالان است. حرف زدن پیوستۀ کودکان و یا زورگویی در نوجوانان، خود نمونه‌هایی از این تفاوت‌ها است. همچنین پژوهش‌های متعددی که در مورد افسردگی انجام گرفته، نشان می‌دهند 40 تا60 درصد کسانی که در نوجوانی مبتلا به افسردگی بوده‌اند، در بزرگسالی نیز دوره‌هایی از این اختلال را خواهند داشت. آشنائی با نشانه‌های این بیماری، کمک می‌کند تا بتوان هر چه سریعتر آن را تشخیص داد. با توجه به اهمیت این موضوع و نقش تأثیرگذار والدین می‌توان خطر ابتلا‌ به افسردگی در جامعه را با افزایش آگاهی والدین در مورد شیوۀ تربیت و توجهی که به نیازها، عواطف و رفتار با فرزندان خود باید داشته باشند به نحو بسزایی کاهش داد. در این‌کتاب مسائل مربوط به این سنین حساس، همراه با مثال‌هایی از زبان خود نوجوانانی که تجربیاتی را از ابتلا به افسردگی داشته‌اند، آورده ‌شده که فهم این مطالب را آسان‌تر می‌کند. این کتاب، والدین، مربیان و تمامی کسانی‌ را که به نحوی در تربیت کودکان و نوجوانان سهیم‌اند، مخاطب خود قرار می‌دهد و به مشکلات کنونی آنان پاسخ می‌گوید.

24- كتاب “با كودك بدقلق و ناآرام چه كنيم؟

نویسنده:

جورجا دوگانجي، آن كندل

مترجم:

سولماز جوكار، ياسمن بانکي

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

456

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

22000 تومان

خلاصه كتاب

امروزه تقریبا بسیاری از والدین به نقش روش های تربیتی آگاهند، اما یافتن کتاب هایی با زبان ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی در این زمینه آسان نیست . کتاب حاضر، کتابی مهارت محور است و برای والدینی که کودک بدقلقی دارند نگاشته شده و تکنیک های آن دارای پشتوانه ای علمی و تجربی است . در هر فصل از کتاب،ابتدا توصیفی از رایج ترین مشکلات کودکان به همراه علل آن ها آمده و سپس راهبردهای علمی و موثر همراه با نمونه های عینی ارائه شده است. هدف این کتاب ، آموزش مهارت های فرزند پروری است تا والدین بتوانند بدون آسیب زدن به اعتماد به نفس چنین کودکانی، از آن ها افراد کارآمدی بسازند. این کتاب جذاب و خواندنی را به تمام والدینی که در آرزوی داشتن کودکانی شاد،سالم،با اعتماد به نفس و خود کفا هستند، توصیه می کنیم.

25- كتاب “روش های نوین در تربیت کودکان و نوجوانان

نویسنده:

دکتر سهیلا امامی، دکتر محمدرضا محمدی

مترجم:

سولماز جوكار، یاسمن بانکی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

152

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

7000 تومان

خلاصه كتاب

تصور عمومی مبنی بر آن است که والد بودن و تربیت فرزندان خصوصیتی است که پس از تولد فرزند به والدین اعطا می‌شود. در حالی که والد بودن یک مهارت است و مثل هر مهارت دیگر نیاز به فراگیری دارد. والدین در ابتدا نمی‌دانند در مقابل رفتارهای نامناسب فرزندان چه برخوردی بکنند و با تمسک به روش‌های سنتی گاه باعث تشدید آن می‌شوند. اما در این کتاب روش‌های ساخت یافته‌ای ارائه شده‌اند که توسط متخصصان روان‌شناسی کودک تدوین شده‌اند. اهداف این روش‌ها شامل تغییر در نحوۀ تفکر والدین، کنترل استرس، بهبود روابط والدین با فرزندان، ارتقای مهارت‌های تحصیلی، ایجاد تفکر مثبت و اعتماد به نفس در کودک و حل بسیاری مسائل دیگر می‌باشند. کارآرایی روش‌های فوق در پژوهش‌های مختلف به اثبات رسیده است.

26- كتاب “راه های بسیار یادگیری

نویسنده:

جودیت ام. اشترن، اوزن بن آمی

مترجم:

رویا نبی زاده، مهرو فرمند

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

112

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

6000 تومان

خلاصه كتاب

ویرایش دوم جامع و روزآمد کتاب راه‌های بسیار یادگیری مجموعه‌ای از پندها و راهکارها را برای کودکان با نارسایی‌های یادگیری گردآوری کرده است و شما در آن راه‌‌هایی را برای پیشرفت در مدرسه خواهید یافت، ازجمله: • راهکارهایی برای انجام تکالیف مدرسه و دادن آزمون • پیشنهادهایی برای اینکه برنامه‌ریزی و منظم شدن را بهتر یاد بگیرید • نکاتی در مورد استفاده از فن‌آوری برای آسان‌تر زندگی کردن این کتاب دارای فصل‌های جداگانه‌ای دربارۀ نارسایی در خواندن، ریاضی، بیان نوشتاری، زبان شفاهی و نارسایی یادگیری غیرکلامی است و در ایجاد مهارت‌هایی در بالابردن اعتماد به نفس به شما کمک می‌کند راهنمایی‌های این کتاب همچنین در دوست‌یابی، ارتباط با پدر و مادرتان و داشتن احساسات خوب دربارۀ خودتان به شما رهنمودهایی می‌دهد. دربارۀ نویسندگان: جودیت اشترن کارشناس ارشد، یک آموزگار با تجربه و مشاور خصوصی در امر آموزش‌ و پرورش در راکویل مریلند است. رشتۀ تخصصی او کار با کودکان دارای نارسایی یادگیری و کودکان دارای کمبود توجه و تمرکز و همچنین مشاوره با والدین و آموزگاران آنان است. او برای متخصصین و والدین درمورد مشکلات یادگیری و تمرکز، سخنرانی هایی در سطح کشور دارد، همچنین با کودکان بر روی تقویت یادگیری و مهارت سازماندهی و ایجاد نظم در آنان کار می‌کند. او برای نوشتن چهار کتاب دربارۀ نارسایی یادگیری کودکان و بیش‌فعالی و کمبود توجه و تمرکز و همچنین سیاهۀ نارساخوانی همکاری کرده است که یک منبع قابل استفاده برای آموزگاران و والدین به‌شمار می‌آید. دکتر اوزی بن‌آمی یک روان‌شناس در بخش خصوصی در راکویل مریلند است. او به‌طور گسترده‌ای با کودکان، والدین و مدارس به‌عنوان یک روان‌شناس مورد تایید و همچنین درمانگر و مشاور خانواده و کودک کار کرده است. دکتر بن‌آمی در طول خدمت خود به ارزیابی و تشخیص و درمان کودکان و نوجوانان دارای نارسایی های یادگیری پرداخته است.

27- كتاب “رازهای تربیت فرزند

نویسنده:

آنتونی ولف

مترجم:

منیژه جلالی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1394

تعداد صفحه:

272

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

15000 تومان

خلاصه كتاب

شما این جمله را بیشتر وقت ها از پدر و مادرها می شنوید، و کاملاً نیز درست است. رفتار و گفتار بچه های امروزی با پدر و مادر ها بسیار بدتر از رفتار و گفتار بچه ها در گذشته است و از آنجا که پدر و مادرها گاهی با رفتارهای بسیار ناخوشایندی از سوی فرزندان خود روبرو می شوند به این نتیجه می رسند که به طور حتم در تربیت فرزندشان اشتباه کرده‏ اند. ولی دلیل اساسی تغییر رفتار کودکان، در این که بچه های امروزی بیشتر حاضر جواب هستند و کمتر اطاعت می کنند، این نیست که پدرها و مادرها کار اشتباهی انجام داده اند بلکه این است که رفتار اشتباهی را کنار گذاشته اند. این کتاب روشی بدون تهدید یا تنبیه به شما پیشنهاد می کند که نه تنها کودکان را بزرگسالانی متعهد و مسئول بار می آورد، که همچنین مشکلات و زحمات فراوان امروزی را که تربیت کودک به همراه دارد از میان بر می دارد.

28- كتاب “تکنیک‌های شناخت درمانی کودکان و نوجوانان”

نویسنده:

رابرت د. فریدبرگ، جسیکا م. مک‌کلور، جولین هیلویگ گارسیا

مترجم:

 افسانه شایسته آذر

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1394

تعداد صفحه:

392

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

26000 تومان

خلاصه كتاب

این کتاب ارزشمند با فراهم کردن مجموعه‌ای گرانبها از فعالیت‌ها و مداخلات عملی در چارچوبی کاملاً هنرمندانه به متخصصان بالینی کودک کمک می‌کند ابزارهای مداخلات عملی خود را توسعه دهند. فریدبرگ و همکاران، در آخرین کتاب خود، شیوه‌های مؤثر دیگری را برای درمان مراجعان دور از دسترس، درمان مشکلات چالش‌انگیز، و دستیابی به مهارت‌های رفتاری و شناختی خاص فراهم کرده‌اند. بازی‌های جذاب و پربار، کاردستی‌ها، و سایر فعالیت‌ها با جزئیات گام‌به‌گام توضیح داده شده‌اند. از خصوصیات اصلی این کتاب می‌توان به بیش از 30 جزوه و فرم قابل تکثیر اشاره کرد که خریداران می‌توانند آنها را از وبسایت گلیفورد دانلود و چاپ کنند. «… برخلاف کتاب‌های راهنمای “یکی برای همه”، این کتاب که از تکنیک‌هایی خلاقانه، انعطاف‌پذیر و متکی به تجربه استفاده می‌کند، شیوۀ‌ تفکر شما در مورد شناخت‌درمانی کودکان را تغییر می‌دهد، و آگاهی را به علاقه‌مندی، هیجان و بازیگوشی که معمولاً جای آن در این نوع ادبیات خالی است، می‌افزاید. کتاب‌های راهنمای کمی در این زمینه وجود دارد و تعداد کمتری از آنها هنوز از شواهد تحقیقی و درک واقعی نظریه رفتاردرمانی شناختی بهره می‌برند. متخصصان بالینی تازه‌کار و خبره هر دو ارائۀ روشنی از تکنیک‌ها و رویکردهای دلچسب جدید و کاربردی برای برآورده کردن “نیازهای درمانی” کودکان را در این کتاب خواهند یافت.»

29- كتاب “راهنمای جامع والدین در تربیت سالم كودك”

نویسنده:

ریچارد‌آر. آبدین

مترجم:

دکتر انوشه امین‌زاده

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1395

تعداد صفحه:

176

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

10000 تومان

خلاصه كتاب

وقتی والدین برخوردی گرم، پاسخگو، شفّاف و مشوقانه در 8 سال اول زندگی فرزندشان داشته باشند، آمادگی برای مدرسه رفتن، رفتارهای اجتماعی شایسته و سلامت روان را در او فراهم می‌کنند. اما بدرفتاری والدین می‌تواند تأثیرات مخرّبی بر حال و آیندة کودک داشته باشد، و عوامل مختلف اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی نیز می‌توانند در تثبیت و پایداری این رفتارها نقش داشته باشند. از میان این عوامل می‌توان به تنیدگی (استرس) والدین، فقر، طلاق، عدم دریافت حمایت‌های اجتماعی، عدم توانایی در حل مسئله و عدم مهارت‌های والدینی به خصوص مدیریت رفتار کودک اشاره کرد. بدیهی است که رفع این مشکلات به عهده افراد و نهادهای مختلف است، اما آنچه که بیشتر به حیطة روان‌شناسی مربوط می‏شود، ایجاد یک رابطة مثبت والد ـ کودک بر مبنای مهارت‌های والدینی است.

30- كتاب “راهنمای جامع والدین دربارۀ اختلال یکپارچگی حسی

نویسنده:

تری مائورو

مترجم:

دکتر حسام (محمدحسن) فیروزی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1395

تعداد صفحه:

392

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

22000 تومان

خلاصه كتاب

10 درصد از جمعیت ایالات متحده مبتلا به اختلال یکپارچگی حسی یا اختلال پردازش حسی هستند. این اختلال در واقع عدم توانایی مغز برای پردازش دقیق اطلاعات دریافتی از حواس مختلف است. برای کودکانی که مبتلا به این اختلال هستند، دنیا می‌تواند مکانی همراه با ترس و پر از تجارب بالقوه استرس‌زا باشد. ممکن است تک‌پارچه‌ای یا نایلونی پشت یقه یک لباس احساس ناراحتی فراوانی را برای کودکان مبتلا به SID ایجاد کند. همچنین صدای پچ‌پچ کردن می‌تواند به اندازه صدای آژیر یک خودروی امدادی بلند و هراس‌آور باشد. راهنمای جامع مقابله با اختلال یکپارچگی حسی: • تعریفی عمیق و دقیق از اختلال یکپارچگی حسی ارائه کرده و به توضیح پیامدهای آن می‌پردازد. • روش‌های کاردرمانی را توضیح داده و به تکنیک‌هایی که می‌توانید برای بهبود وضعیت کودک خارج از محل درمان برای او انجام دهید، می‌پردازد. • دستورالعمل‌هایی مفید برای والدینی که می‌خواهند مقابله بهتر با این اختلال در محیط مدرسه، منزل، و هنگام بازی به کودکان خود آموزش دهنده را، در بر می‌گیرد. این کتاب راهنمای مفید، انواع مختلف درمان را مورد بررسی قرار داده و دستورالعمل‌هایی حرفه‌ای برای کمک به کودکان مبتلا به SID به‌منظور موفقیت در مدرسه، منزل، و تعامل با دوستان، فراهم می‌کند.

31- كتاب ” 101 روش برای آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان”

نویسنده:

لارنس شاپیرو

مترجم:

اعظم فاضلی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1397

تعداد صفحه:

216

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

23000 تومان

خلاصه كتاب

این کتاب شامل 9 فصل و 101 مهارت است که به مقوله‌های اصلی رشد اجتماعی کودکان با جزئیات کامل اشاره کرده و به‌خصوص برای آنهایی که در روابط اجتماعی، ابراز احساسات، مراقبت از خود، حل مسئله، مدیریت رفتار و… مشکلاتی دارند مفید خواهد بود.
کلاس درس یا گروه‌های مشاوره بستر مناسبی برای اجرای فعالیت‌های این کتاب است. ازآنجاکه رفتارهای اجتماعی قابل یادگیری هستند، معلمان محترم و مربیان تربیتی می‌توانند با استفاده از این فعالیت‌ها آموزش‌های مفیدی به کودکان بدهند و مشکلات زیادی را که با آن مواجه هستند تا حدودی برطرف کنند. والدین نیز می‌توانند با مطالعۀ این کتاب آگاهی لازم برای آموزش مهارت‌های اجتماعی مفید به کودکان خود را کسب کنند. مهارت‌هایی که شاید خیلی اوقات به‌‌سادگی از کنار آن عبور می‌کنند، درحالی‌که هرکدام در جایگاه خود اهمیت به سزایی دارند و عدم کسب هر یک از آنها می‌تواند مشکلات متعددی را در کودکی و بزرگسالی فرزندشان به وجود آورد.
بی‌شک کودکانی که مهارت اجتماعی بهتری دارند روابط مثبتی را تجربه می‌کنند، اعتمادبه‌نفس بالاتری دارند و به‌طورکلی در چالش‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی انعطاف‌پذیرتر هستند. اگر می‌خواهیم فرزندان موفق، مستقل، باکفایت و مسئولیت‌پذیر داشته باشیم باید برای رسیدن به این مهم وقت و انرژی زیادی اختصاص دهیم. مطالعۀ این کتاب و اجرای فعالیت‌های آن را به معلمان، مربیان تربیتی و والدین محترم توصیه می‌کنیم.

32- كتاب “بازی های رایانه ای: فرصت یا تهدید”

نویسنده:

دکتر احمد علی‌پور، دکتر مژگان آگاه هریس، ندا گلچین و علیرضا باغبان پرشکوهی

مترجم:

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1391

تعداد صفحه:

208

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

5200 تومان

خلاصه كتاب

بازی‌های رایانه‌ای به علت ماهیت تعاملی خود نیروی مسحورکننده‌ای دارند که بازیکنان را آن قدر مشغول می‌کنندکه با رویدادهای بازی و اعمال کنترل بر آن رابطه‌ای متقابل ایجاد می‌کنند. از این رو، بازی‌های رایانه‌ای امروزه به رسانه‌ای تأثیرگذار تبدیل شده‌اندکه گروه‌های مختلف ساعت‌های زیادی را به آنها اختصاص می دهند. به همین دلیل لازم است که از جهات مختلف کلیه جوانب این بازی‌ها بررسی شوند تا کودکان، بازیکنان و خانواده‌ها به آگاهی‌های لازم جهت انتخاب بازی‌های مناسب دست یابند و متخصصان هم در طراحی و تولید بازی‌ها، نکات مثبت و منفی را در نظر بگیرند، در این راستا این کتاب نتیجه تلاشی است از جانب تویسندگان برای بررسی ویژگی‌های زیستی- روانی- اجتماعی این بازی‌ها در کلیه حوزه‌های زندگی.

33- كتاب “مشاوره با کودکان با روش بازی درمانی”

نویسنده:

کاترین گلدارد، دیوید گلدارد

مترجم:

زهرا ارجمندی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1396

تعداد صفحه:

352

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

25000 تومان

خلاصه كتاب

همان‌گونه که تمامی روان‌شناسان بالینی و مشاوران می‌دانند مشکلات روحی- روانی به کودکان به قدری ظریف و حساس است که نیازمند اقدامات خاص می‌باشد و نمی‌توان به همان شیوۀ مشاوره با بزرگسالان به مشاوره با کودکان پرداخت.
با بزرگسالان، نویسندگان با سبکی نو تجربیات کاری‌شان را با کودکان ارائه نموده‌اند. بخش‌های مختلف کتاب موضوعات ذیل را مطرح می‌کند:
بخش اول: بررسی دلایل نگارش. بخش دوم: مرور مختصر دیدگاه‌ها. بخش سوم: نگاه گام به گام به مهارت‌های مشاوره‌ای. بخش چهارم: شرح بازی درمانی به عنوان یک روش مؤثر جهت کشف موضوعات روحی- روانی کودکان. بخش پنجم: طریقۀ استفاده از کاربرگ‌ها جهت ساخت عزت نفس و بخش ششم بخش پایانی است و جمع‌بندی پنج بخش پیشین.

34- كتاب “مشاوره با کودکان با روش بازی درمانی”

نویسنده:

کاترین گلدارد، دیوید گلدارد

مترجم:

زهرا ارجمندی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1396

تعداد صفحه:

352

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

25000 تومان

خلاصه كتاب

دوره نوجوانی ممكن است هم برای والدین و هم برای خود نوجوان‌ها دوره‌ای مشكل و سرشار از سردرگمی باشد. كتاب مراقبت از نوجوانان، مرجع كمابیش كاملی در زمینه دوره‌نوجوانی است. در این كتاب، انجمن طب اطفال آمریكا، با كمك تعداد زیادی از متخصصان خود، صحیح‌ترین اطلاعات را به زیانی ساده و راحت بیان كرده‌است تا به همه پدرها و مادرهای نوجوانان كمك كند كه بتوانند با مشكلات خاص این دوره، راحت‌تر كنار بیایند.
برخی از موضوعاتی كه در این كتاب به آن‌ها پرداخته شده، عبارتند از:
تغییرات جسمی و روانی زیادی كه در یك نوجوان رخ می‌دهند
روش ارتباط برقرار كردن با نوجوان‌ها: چگونه می‌توان سدهای میان والدین و نوجوان‌هایشان را در هم شكست
روش‌های افزایش انگیزه در نوجوان‌ها و ایجاد انضباط ضروری برای آنها
تمام مشكلات رایج در نوجوانی: از قبیل افسردگی، اعتیاد، اختلال‌های غذا خوردن، و مشكلات تحصیلی
بیماری‌های رایج دوره نوجوانی و بهترین روش برخورد با آنها: از حوادث ورزشی گرفته تا جوش غرور
این كتاب با وسعت موضوعات مورد بررسی، اعتبار علمی و صحبت مطالب خود، برای تمام پدران و مادرانی كه فرزند نوجوان دارند، یك مرجع ضروری و قابل اتكاست.

35- كتاب “توانبخشی كودكان مبتلا به سندرم داون”

نویسنده:

دکتر حسین اخلاقی‌كوهپائی

مترجم:

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1390

تعداد صفحه:

88

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

29000 تومان

خلاصه كتاب

کودکانی که با نشانگان داون پا به جهان می‌گذارند کودکانی هستند که تصادف و یا عوامل ناشناخته در اختلال آنها دخالت دارد. این کودکان با توانبخشی صحیح و به موقع می‌توانند افرادی مفید برای خود و خانواده و حتی از جهاتی برای جامعه باشند. رشد کودکان استثنایی نیاز به دخالت بزرگترها دارد و ما نباید این کمک را از آنها دریغ نماییم. نگارنده که سالهاست در ایران و سپس در آلمان در زمینه توانبخشی کودکان استثنایی به تحقیق و کار بالینی پرداخته‌اند حاصل تجربیات خود را در قالب نکات کاربردی و علمی به زبانی ساده در اختیار مادران و مراقبان این کودکان معصوم قرار داده‌اند.

36- كتاب “تشخیص و درمان نارسایی توجه اشتراكی در کودکان مبتلا به اوتیسم”

نویسنده:

دکتر حمیدرضا‌پوراعتماد، شیرین ارمغان

مترجم:

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1394

تعداد صفحه:

128

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

8000 تومان

خلاصه كتاب

توانایی و انگیزه توجه اشتراکی، منحصر به نظام شناختی انسان است و پیش نیاز تحول زبان و تعاملات اجتماعی پایه، نظیر درک هیجانات، مقاصد، باورها و دیدگاه های دیگران به شمار می رود. نارسایی توجه اشتراکی، یکی از زودرس ترین شاخص های طیف اختلالات اوتیستی است. از این رو، شناسایی ماهیت و معرفی شیوه های ارزیابی و نوپروری این نارسایی، اهمیت بسزایی در فعالیت های بالینی و پژوهشی اختلالات اوتیستی دارد. این کتاب از سه فصل تشکیل شده است. فصل اول، به مبانی توجه اشتراکی و ارتباط آن با اختلالات اوتیستی می پردازد. فصل دوم، شیوه های ارزیابی و تشخیص نارسایی های توجه اشتراکی را معرفی می کند. قسمت اعظم این فصل، از شیوه ی اجرا و نمره گذاری “مقیاس های روابط اجتماعی نخستین” (پیتر ماندی و همکاران، 2003) اقتباس شده است. فصل سوم، روش درمان نارسایی توجه اشتراکی، مبتنی بر “راهنمای درمان توجه اشتراکی و بازی های نمادین” (کاساری و همکاران،ب2006) را مرور می کند. با کمک این فصل می توان اهداف رفتاری مداخله را گام به گام تنظیم و اجرا نمود.

37- كتاب “كودكان استثنائی (سندرم‌ها)”

نویسنده:

دکتر فریدون یاریاری

مترجم:

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

288

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

12000 تومان

خلاصه كتاب

طبقه بندی کودکان استثنایی شامل طبقات اختلالات یادگیری، کم‌توانی ذهنی، اختلالات بینایی، اختلالات شنوایی، اختلالات چندمعلولیتی، آسیب پس از ضربۀ مغزی، اختلالات زبان و تکلم، اوتیسم، اختلال آشفتگی هیجانی شدید، اختلالات ارتوپدیک، تأخیر رشدی، سایر آسیب‌های سلامتی و کودکان تیزهوش است. تاکنون کتاب‌های تخصصی کمی در حوزه کودکان کم‌توان ذهنی بخصوص سندرم‌ها و اختلالات عصبی‌ـ رشدی به رشته تحریر درآمده است. سعی مؤلف بر این بوده است که جهت رفع این نیاز کتابی را تهیه و در دسترس متخصصین مختلف قرار دهد. ترتیب مطالب ارائه شده به این صورت است که ابتدا اختلالات کروموزومی ناشی از کروموزوم‌های اتوزوم مانند سندرم‌های داون، ادوارد، صدای گربه، آنجلمن و سپس اختلالات کروموزومی ناشی از کروموزوم‌های جنسی مانند سندرم ترنر، تریپل ایکس، کلاین فلتر و XYY مطرح شده است. از اختلالات ژنی ابتدا به اختلالات ژنی غالب اتوزوم مانند توبراسکروزیس، نوروفیبروماتوز، سندرم ویلیام و سپس به اختلالات ژنی مغلوب اتوزوم مانند فنیل کتونوری، گالاکتوسمیا، تای ساکس، سندرم هارلر و هانتر و بیماری ادرار شربت افرا پرداخته شده است. اختلالات ژنی مغلوب وابسته به کروموزوم X و اختلالات چندژنی مانند سندرم X شکننده، سندرم استارگ وبر، کم کاری تیروئید و هیدروسفالی گروه آخری است.

38- كتاب “کاربست مداخله های گروهی در مدارس”

نویسنده:

الاین کلانتون هارپاین

مترجم:

دکتر اسماعیل اسدپور، عباس موزیری، فاطمه نادری

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

160

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

5500 تومان

خلاصه كتاب

کتاب حاضر با هدف کمک به روان شناسان، مشاوران مدارس و دیگر فعالان حوزۀ سلامت در مدارس نوشته شده است. و به ساختار نظری و کاربست مداخله های گروهی در مدارس و ارائۀ نمونه هایی عملی از چگونگی کاربرد آنها در مدارس می پردازد. کتاب پیش رو می تواند یک منبع مکمل و یک راهنمای آموزشی برای مشاوران مدارس، روان شناسان تربیتی و روان شناسان کودک که آموزش های کمتری در زمینۀ طراحی و اجرای مداخله های گروهی با کودکان دریافت کرده اند، همچنین، برای گروه درمانی و مشاوره گروهی نیز می تواند مفید و موثر واقع شود. تمرکز این کتاب بر مداخله های گروه – مدار است و برنامه هایی را با رویکردی پیشگیرانه و با هدف توانمندسازی دانش آموزان در جهت یادگیری بهتر، عملکرد موفقیت آمیزتر و احساس خودکارآمدی یشتر آنها در مدارس، به کار می بندد.

39- كتاب “درمان خانواده محور کودک وسواسي (کتاب کار)”

نویسنده:

جنيفر بي فريمن، آبه مارس گارسيا

مترجم:

مجتبي دلير

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1391

تعداد صفحه:

128

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

3900 تومان

خلاصه كتاب

بر اساس پژوهش های موجود کودکان وسواسی اغلب والدینی وسواسی دارند. اگرچه محتوای وسواس والدین و کودک می تواند متفاوت باشد با این وجود چارچوب اختلال یکسان است. در روان درمانی کودکان، در درجه اول باید با والدین کار کرد، زیرا منشا مشکل والدین هستند و کودک صرفا به عنوان بیمار معلوم خانواده نشانه های مشکل را هویدا می کند. از طرفی با کار با والدین نمی توان انتظار داشت که کودک به سذعت بهبود یابد. بنابراین تمرکز عمده درمان در کتاب حاضر بر کودک و به طور ضونی بر والدین است. در نهایت کل خانواده باید تغییر کند تا بیمار معلوم (کودک وسواسی) درمان شود.

40- كتاب “آموزش اخلاق، رفتار اجتماعی و قانون پذیری به کودکان”

نویسنده:

دکتر مسعود جان بزرگی، ناهید نوری، دکتر مژگان آگاه هریس

مترجم:

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

296

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

15000 تومان

خلاصه كتاب

خانواده نخستین مرجعی است که شخصیت فرد در آن شکل می‌گیرد و با نفوذترین مرجع رسمی و اجتماعی برای تربیت است. خانواده‌ها با راهبردهای متعدد (از فشار جسمانی گرفته تا تحریم عاطفی و چانه زنی و قیاس) تلاش می‌کنند مفاهیم اجتماعی و اخلاقی را در کودکان درونی کنند. تحقیقات متعدد نشان می‌دهند که نوع مداخله والدین می‌تواند به تمرد یا اطاعت کوکان منجر شود. بنابراین امید اصلی برای توفیق در درونی‌سازی تربیت یک شهروند موفق، بیش از هر مرجعی به خانواده معطوف است. این کتاب تلاش کرده است به شیوه‌ای دست یابد تا بتوان از طریق آن شرایط یک تربیت موفق را فراهم کرد. بر اساس مدل ارائه شده در این کتاب که بخشی از چارچوب‌های عملی هم در آن لحاظ شده است، درونی شدن احترام به قانون و یا مفاهیم اخلاقی مستلزم آموزش و آمادگی روانی کودکان است. آنها باید قبل از آموزش دیدن در زمینۀ قواعد اخلاقی و قوانین، در زمینۀ برخی مهارت‌های پایه به توانایی خاصی دست یافته باشند.

41- كتاب “نگاهی به روان‌پزشکی کودکان و نوجوانان (تجربه‌های یک روان‌پزشک کودک در ایران)”

نویسنده:

دکتر اصلان ضرابی

مترجم:

دکتر حبیب الله قاسم زاده

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1394

تعداد صفحه:

328

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

22000 تومان

خلاصه كتاب

اوّل اسفندماه 1390، جامعة علمی ایران یکی از چهره‌های درخشان خود را از دست داد. دکتر اصلان ضرّابی (1390 – 1307)، چهرة آشنا و شناخته شده پزشکی و عصب‌پژوهی بود؛ روان‌پزشکی بود فرهیخته و آزاده‌ای نواندیش. جُزءِ معدود متخصصّانی بود که زوایای زندگی اجتماعی، فرهنگی و تاریخی ما را به خوبی می‌شناخت و مسائل بیمار را در بافت زندگی واقعی خود بررسی می‌کرد. اطّلاعات وسیعی دربارة جنبه‌های تربیتی، ارتباطی و پویایی خانوادة ایرانی داشت و هر نوع مداخلة درمانی و پیش‌گیریِ جدا از متن و زمینة جامعه را بی‏‏اثر می‌دانست. دیدگاه دکتر ضرّابی دربارة شکل‌گیری مشکلات روانی، بافت‌مدارانه و در چهارچوب تاریخی بود. از مقایسه‌های مقطعی، بدون توجّه به سیر و تحوّل رفتار در فرد، خانواده و در جامعه بیزار بود. کتاب حاضر ترجمه ای آزاد از کتاب ارزشمندChild Psychiatry by Robut Goodman and Stephen Scott است. مایکل راتر چهره نام‌دار روان‌پزشکی کودک، در پیش‌گفتارهایی که بر چاپ نخست و ویراست دوّم کتاب نگاشته است، آن را ستوده و مطالب کتاب را دقیق، روزآمد، مفید و علمی ارزیابی کرده است. شیوة استاد در ترجمة این کتاب، ترجمه به مفهوم متداول نبوده است. اگرچه در بسیاری موارد از متن کتاب در توضیح اختلال‌ها، علایم بالینی، همه‌گیرشناسی، درمان و پیش‌گیری استفاده کرده، امّا در عین حال، هرکجا ضروری دیده مطالب مهمّی بر آن افزوده است. این مطالب، عمدتاً از تجارب پرمایه و طولانی‌مدّت وی در کاردرمانی برخاسته و اهمیّت کتاب را مخصوصاً از جهت کاربُردی، دوچندان کرده است.

42- كتاب “درمان خانواده محور کودک وسواسی (راهنمای درمانگر)”

نویسنده:

جنیفر فریمن، آبه مارس گارسیا

مترجم:

دکتر مجتبی دلیر، فرزانه رسانه

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1395

تعداد صفحه:

248

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

17000 تومان

خلاصه كتاب

وسواس اختلال شایعی در میان کودکان است. نشانه‌های وسواس در کودکانی که درگیر این اختلال هستند به‌طور کامل شبیه نشانه‌های وسواس بزرگسالان است؛ اغلب آنها دارای افکار وسواسی و رفتارهای اجباری هستند. در رویکرد نظام‌های خانواده برای تبیین اختلال وسواس، نظریه‌های مختلف با فرضیه‌های بنیادی مشترک وجود دارد. در این نظریه‌ها به شباهت‌های درونِ بافتِ میان‌فردی، یعنی خانوادة شخص توجه می‌شود. در بسیاری از موارد، خانوادة کودک و به‌طور معمول والدین، درگیر اعمال وسواسی می‌شوند، برای مثال، کودک ممکن است از آنها بخواهد اعمال معینی را به روش مشخصی انجام دهند. این کتاب بر مشارکت عملی والدین به عنوان بخشی از فرایند درمان تأکید دارد. محور اصلی برنامة درمانی مورد استفاده در کتاب حاضر بر فن مواجهه و جلوگیری از پاسخ استوار است. در این برنامه به والدین آموزش داده می‌شود تا تکالیف مواجهه و جلوگیری از پاسخ را در خانه برای کودک اجرا کنند. رویکرد خانواده‌محور در درمان وسواس تأثیر مثبتی بر افزایش میزان پیشرفت درمان و پیشگیری از عود دارد. والدین و اعضای خانواده از شرکت در درمان و کسب آگاهی بیشتر در مورد این اختلال و نحوة مقابله با آن اطلاعات سودمندی به‌دست می‌آورند.

43- كتاب “کمک به کودک مضطرب (کتاب کار)”

نویسنده:

هایدی لینهام، آن ویگنال، رانلد راپی

مترجم:

سمیرا رستمی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1395

تعداد صفحه:

96

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

10000 تومان

خلاصه كتاب

کتاب کار کمک به کودکان مضطرب طراحی شده است تا والدین را در یک دوره ساختار یافته از مطالب و فعالیت هایی که در آموزش کنترل اضطراب به فرزندشان و در یادگیری روش های جدید پاسخگویی به رفتار مضطربانه او کمک می کند، راهنمایی نماید. هر قسمت شامل فعالیت های کودکان، برای تشویق کودکان به مشارکت فعال در کنترل اضطرابشان و همچنین دربرگیرنده تکلیف های تمرینی است که به والدین و فرزندان کمک می کند تا مهارت های جدید را در زندگی روزمره تمرین کنند. در کتاب کار هر فعالیتی که در انتهای فصول شرح داده شده، آورده شده است و محتوی توضیح مربوط به آن مهارت برای والدین است تا همراه با فرزندشان مطالعه کنند و به علاوه حاوی کاربرگ های خالی (بر اساس نمونه های داخل فصل) می باشد که کودک به کمک پدر و مادر می تواند آن ها را کامل کند.

44- كتاب “كمك به كودك مضطرب(راهنمای گام به گام برای والدین و درمانگران)”

نویسنده:

رانلد راپی، آن ویگنال، سوزان اسپنس، ونسا کابم، هایدی لنیهام

مترجم:

سمیرا رستمی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1397

تعداد صفحه:

320

قطع:

رقعی

قیمت نهایی:

33000 تومان

خلاصه كتاب

اغلب کودکان از تاریکی می ترسند و برخی از آنان از هیولاهای زیر تختخواب. اما 10درصد از کودکان ترس ها و نگرانی‌های شدیدی مانند فوبیا، اضطراب جدایی، حملات وحشت، هراس اجتماعی و یا اختلال وسواس فکر-عملی را تجربه می کنند که باعث عقب نگه داشتنشان شده و آنان را از تجربه دوران کودکی کاملا لذت بخش دور می کند. اگر فرزند شما از هر یک از این انواع اضطراب رنج می‌برد، برنامه موجود در این کتاب که توسط گروهی از متخصصان روانشناسی دانشگاه ماکوئاری سیدنی استرالیا تهییه شده است، ابزارهای عملی و علمی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانند به شما کمک کنند. اکنون دومین ویرایش از اضطراب کودک با آخرین تحقیقات و تکنیک ها برای مدیریت اضطراب کودک به روز شده است. شما در این کتاب خواهید آموخت: به فرزندتان کمک کنید که ((تفکر کارآگاهی)) را تمرین کند تا نگرانی‌های غیر منطقی را تشخیص دهد، وقتی فرزندتان ترسیده است چه کار کنید، چگونه به آرامی و تدریجا فرزندتان را با موقعیت های چالش برانگیز مواجه کنید، به فرزندتان کمک کنید تا مهارت های مهم اجتماعی را بیاموزد.

45- كتاب “مشاوره با پسران و مردان مبتلا به ADHD”

نویسنده:

جرج کاپالکا

مترجم:

دکتر رقیه موسوی، دکتر هدیه ناصر رنجبر

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1397

تعداد صفحه:

408

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

35000 تومان

خلاصه كتاب

اختلال نقص توجه بیش‌فعالی (ADHD) مشکل سلامت روان جدی است که افراد زیادی در سراسر جهان تحت تأثیرات منفی آن از جمله مشکلات تحصیلی، شغلی، هیجانی و اجتماعی قرار دارند. درصد قابل ملاحظه‌ای از مبتلایان پسران هستند (بیش از دو برابر دختران) که در بزرگسالی نیز ADHD به شکل جدی در بین حداقل یک سوم از آنها با وجود تغییر در شدت و ماهیت جلوه‌های بالینی‌اش تداوم می‌یابد. با وجود نیاز مبرم متخصصین به آگاهی از روش‌های متفاوت درمانی در جهت برآوردن نیازهای این گروه، در عمل منابع معتبر اندکی در دسترس است.
در این اثر کاپالکا با ظرافت ویژگی‌ها و مشکلات افراد مبتلا به ADHD را با تأکید خاص بر تفاوت‌های انکارناپذیر جنس مذکر از جمله نرینگی و انتظارات مطابق با آن به تصویر کشیده است و در نهایت به تفصیل به معرفی مداخلات آموزشی، مشاوره‌ای و دارویی موثر و استفاده از پروتکل‌های درمانی مکمل بر اساس پژوهش‌های علمی پرداخته و در جهت مقابله با تبلیغات گسترده و سودجویی‌های مالی، با پاسخگویی به افسانه‌های مرتبط به ADHD روش‌هایی را که از لحاظ علمی اثربخشی‌شان اثبات نشده و یا در هاله‌ای از ابهام قرار دارند مرور کرده است .

46- كتاب “شناخت‌درمانی کودکان و نوجوانان”

نویسنده:

مارک رینکه، فرانک داتیلیو، آرتور فریمن

مترجم:

دکتر نسرین دودانگی، دکتر نسترن حبیبی آشتیانی

ناشر:

ارجمند

نوبت چاپ:

 1395

تعداد صفحه:

528

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

35000 تومان

خلاصه كتاب

شناخت‌درمانی به‌عنوان مجموعه‌ای از اصول نظری و عملی در درمان اختلالات روان‌پزشکی عمدتاً در بزرگسالان بکار می‌رود. به‌کارگیری فنون شناخت درمانی در کودکان و نوجوانان گرچه سابقۀ چندانی ندارد اما شواهد موجود حاکی از آن است که کودکان و نوجوانان غالباً سریع‌تر از بزرگسالان به این نوع مداخلات پاسخ می‌دهند که این امر احتمالاً ناشی از قابلیت انعطاف خردسالان و دورۀ کوتاه‌تر مشکلات رفتاری یا عاطفی آنان است. مؤلفین کتاب حاضر که هر سه از پژوهشگران و درمانگران به‌نام حوزۀ بهداشت روان کودک و نوجوان می‌باشند این کتاب را زیر نظر دکتر آرون ت. بک ـ روان‌پزشک و پایه‌گذار مکتب شناخت‌درمانی ـ و بر اساس نظریۀ شناختی رفتاری اختلالات روان‌پزشکی، به همان صورت که با کودکان و نوجوانان به‌کار می‌رود تألیف و مثال‌های موردی را به نحوی ارائه می‌دهند که بتوان فنون درمانی را اجرا نمود. مطالعۀ کتاب حاضر که مروری است جامع بر اصول نظری و کاربردهای شناخت‌درمانی در کودکان و نوجوانان، به کلیه روان‌پزشکان، روان‌شناسان و سایر درمانگران حوزه بهداشت روان توصیه می‌گردد.

47- كتاب “بازی با نوزاد بدو تولد تا یک سالگی”

نویسنده:

جکی سیلبرگ

مترجم:

آیدا دمهری

ناشر:

صابرین

نوبت چاپ:

 1397

تعداد صفحه:

249

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

27000 تومان

خلاصه كتاب

48- كتاب “ارتباط و تعامل با کودکان مبتلا به اتیسم”

نویسنده:

سالی جی. راجرز – جرالدین داسون – لائوری ا. ویسمارا

مترجم:

نسرین بهنام نژاد

ناشر:

ارسباران

نوبت چاپ:

 1397

تعداد صفحه:

406

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

26000 تومان

خلاصه كتاب

49- كتاب “تمرین کودکان مبتلا به نارسایی توجه و بیش فعالی با رویکرد شناختی رفتاری”

نویسنده:

دکتر لارنس ای. شاپیرو

مترجم:

دکتر محمد مشکانی – دکتر حسین ملک محمدی – اسماعیل شیردل هاور – اعظم کابوسی

ناشر:

روان

نوبت چاپ:

 1397

تعداد صفحه:

200

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

13000 تومان

خلاصه كتاب

50- كتاب “روش های تربیت کودک اتیسم راهنمای عملی والدین 38 کلید تربیتی”

نویسنده:

مارلین تارگ بریل

مترجم:

دکتر صدیقه رضایی دهنوی – دکتر قربان همتی علمدارلو

ناشر:

کاوشیار

نوبت چاپ:

 1393

تعداد صفحه:

208

قطع:

وزیری

قیمت نهایی:

10000 تومان

خلاصه كتاب