کتاب های روانشناسی تربیت کودکان و نوجوانان

کتاب های روانشناسی تربیت کودکان و نوجوانان به موضوعات و مسائل متنوعی در حوزه تربیتی پرداخته و بدنبال ارائه راهکارهای کاربردی بوده و این امکان را به والدین می‌دهد که متناسب با شرایط خود و فرزندانشان، بهترین گزینه را به کار برند.

تربیت سازنده کودکان و نوجوانان، روشی است که در آن رشد فرزندان تقویت و رفتار آنان به گونه‌ای سازنده و بی‌ضرر مدیریت می‌شود. کودکان و نوجوانانی که با شیوه تربیت سازنده پرورش می‌یابند، احتمال رشد مهارت‌ها و ایجاد احساس خوب نسبت به خود در آنها بیشتر و احتمال بروز مشکلات رفتاری در آنها کمتر است.

لازم است والدین بدانند هنگامی که مشکلی رخ می‌دهد چه باید بکنند. از روش‌های مختلف برای اداره مشکلات رفتاری کودکان اطلاع داشته باشند، مهارت تشویق رفتار مطلوب در کودکان را بدانند و در صورت نیاز بتوانند رفتارها و مهارت‌های جدید را به کودکان آموزش دهند.

هدف از تدوین بسیاری از کتاب‌های روانشناسی در زمینه تربیت کودکان و نوجوانان، آشنایی والدین با مسائل رفتاری فرزندان می‌باشد که به صورت روزمره با آنها در ارتباط هستند. در بسیاری از کتاب‌های روانشناسی کودکان و نوجوانان به ارائه راهکارهای و تکنیک‌هایی می‌پردازد که والدین می‌توانند برای مقابله با مشکلات فرزندان خود از آنها استفاده نمایند.

کتاب‌های روانشناسی تربیت کودکان و نوجوانان که در این بخش معرفی خواهند شد، علی‌رغم ارتباط موضوعی، هر کدام از نظر مطلب مستقل هستند و به مطالب متنوع و جالبی که به روش‌ها و مشکلات تربیتی کودکان و نوجوانان تا سنین بلوغ می‌پردازند.

مطالب مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *