بررسی کتاب “چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم”

تاریخ پخش: 1396/08/11

زمان پخش: 21-22

كارشناسان: دكتر فرحناز كیان ارثی- دكتر امیرمسعود رستمی

معرفی كتاب: چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم؟

توضیحات كتاب:

كتاب “چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم؟” اثر کیت کالینز (Kate Collins) و ترجمه سید مرتضی ارجمندی‌نسب و دکتر حکیمه آقایی كه شامل 12 بخش است، توسط انتشارات ارجمند به چاپ رسیده است.

هدف كتاب:

کیت کالینز در کتاب چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم، راهبردهایی برای والدین، کودکان و متخصصانی که با کودکان کار می‌کنند، ارائه می‌دهد که برای شناخت و مدیریت مؤثر خشم ضروری است. فعالیت‌های لذت‌بخشی که در کتاب چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم، آمده است به خواننده کمک می‌کند این راهبردها را بهتر بیاموزد و جهان پیرامون خود را از دیدگاه متفاوتی بنگرد. کتاب چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم نه ‌تنها برای فرزندان بسیار مفید است بلکه بزرگسالان نیز مطالب زیادی از آن می‌آموزند. کتاب “چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم” چنان تأثیرگذار نگاشته شده است که می‌توان مفاهیم آن را  بارها و بارها مرور کرد و از آن بهره برد.

با خواندن کتاب “چگونه هیولای خشم خود را گرسنه بگذاریم” متوجه می‌شوید هدف این کتاب کمک به کودکان 5 تا 9 سال است تا قادر باشند خشم خود را کنترل کرده و در نتیجه بتوانند هیولای خشم خود را گرسنه بگذارند.

خلاصه كتاب:

این کتاب شامل داستان‌ها، معماها و فعالیت‌هایی است که به خواننده کمک می‌کند خشم را شناخته و علت خشمگین شدن را بیاموزد و بداند در آن لحظه چگونه فکر كند و اصلاً خشم چه تأثیراتی می‌تواند داشته باشد. به علاوه این کتاب راهنمایی گام به گام برای کنترل خشم از طریق از بین بردن این هیولا ارائه می‌کند!

این مطلب توسط سایت دکتر امیر مسعود رستمی تهیه و تنظیم شده است.

مطالب مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *