بررسی کتاب “101 روش برای آموزش

مهارت‌های اجتماعی به کودکان”

تاریخ پخش: 1396/06/09

زمان پخش: 21-22

كارشناسان: دكتر فرحناز كیان ارثی- دكتر امیرمسعود رستمی

معرفی كتاب: 101 روش برای آموزش مهارت‌های اجتماعی به كودكان

توضیحات:

كتاب “101 روش برای آموزش مهارت‌های اجتماعی به كودكان” اثر ارزنده لارنس شاپیرو(Lawrence Shapiro) و ترجمه اعظم فاضلی  توسط انتشارات ارجمند به چاپ رسیده است.

درباره نویسنده:

لارنس شاپیرو دکترای روانشناسی کودک بوده و بیش از پنجاه کتاب برای والدین، کودکان و متخصصین بهداشت روانی نوشته است.

هدف كتاب:

کتاب شامل 9 فصل و 101 مهارت است. که به مقوله‌های اصلی رشد اجتماعی کودکان با جزئیات کامل اشاره کرده و به خصوص برای آنهایی که در روابط اجتماعی، ابراز احساسات، مراقبت از خود، حل مساله، مدیریت رفتار و… مشکلاتی دارند مفید خواهد بود.

کلاس درس یا گروه‌های مشاوره بستر مناسبی برای اجرای فعالیت‌های این کتاب است. از آنجا که رفتارهای اجتماعی قابل یادگیری هستند، معلمان محترم و مربیان تربیتی می‌توانند با استفاده از این فعالیت‌ها، آموزش‌های مفیدی به کودکان بدهند و مشکلات زیادی را که با آن مواجه هستند تا حدودی برطرف کنند. والدین نیز می‌توانند با مطالعۀ این کتاب آگاهی لازم برای آموزش مهارت‌های اجتماعی مفید به کودکان خود را کسب کنند. مهارت‌هایی که شاید خیلی اوقات به سادگی از کنار آن عبور می‌کنند، درحالیکه هرکدام در جایگاه خود اهمیت به سزایی دارند و عدم کسب هر یک از آن ها می‌تواند مشکلات متعددی را در کودکی و بزرگسالی فرزندشان به وجود آورد.

بی‌شک کودکانی که مهارت اجتماعی بهتری دارند روابط مثبتی را تجربه می‌کنند، اعتمادبه نفس بالاتری دارند و به طور کلی در چالش‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی انعطاف‌پذیرتر هستند. اگر می‌خواهیم فرزندان موفق، مستقل، باکفایت و مسئولیت‌پذیر داشته باشیم باید برای رسیدن به این مهم وقت و انرژی زیادی اختصاص دهیم.

خلاصه كتاب:

اين مطلب توسط سايت دكتر اميرمسعود رستمي تهيه و تنظيم شده است.

مطالب مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *